Darbai studijuojantiems

Šiuo metu turime rekordiškai mažą nedarbo lygį – apie 3.2% (Centrinės Žvalgybos Agentūros duomenys). Darbdaviai skundžiasi, kad neturi kvalifikuotų darbuotojų ir tai stabdo ūkio augimą, lėtina ekonomiką. Žmonių Lietuvoje mažėja (nors ir lėčiau negu anksčiau), ir tai nėra gerai. Tačiau studentai, kaip potenciali darbo jėga, yra terra incognita Lietuvos darbdaviams. Nors darbdaviams reikia darbuotojų, o studentams pinigų ir praktikos, jie tarsi stovi skirtingose barikadų pusėse. Gerai jei studentas yra neakivaizdininkas, kartais į egzaminus reikia išleisti, bet jei dieninikas, tai kas čia per darbuotojas? Tačiau juk net ir dieninėse studijose besimokantys studentai turi kelias valandas laisvo laiko, kurias galėtų skirti darbui – tačiau niekam jo nereikia, nes darbdaviui reikia visą rdarbo dieną dirbančio darbuotojo. Gal studentai nėra visiškai kvalifikuoti darbuotojai, neturi patirties, tačiau ar nėra įmanoma juos išsiugdyti į lojalius darbuotojus? Įmonėje turėti šiek tiek lankstumo, kad kai kuriuos darbus galėtų atlikti namuose? Negi tikrai nėra darbų kuriuos galėtų studentai dirbti? Atrodo nelabai, nes pasižiūrėjus į interneto darbo portalus, tokius kaip studabir.lt ar naujasdarbas.lt iš tų dvidešimties skelbimų nėra labai daug ko rinktis.

5 Responses to Darbai studijuojantiems

 1. Atgalinis pranešimas: Blogorama #397 : nežinau.lt

 2. Problema su studentais paprasta – jie nori tokios pat algos, kokią gauna nebe studentai.

 3. Vidmantas says:

  Vilniaus mere – nepasakyčiau. Pats ieškojau darbo puse etato ir tikrai neprašiau didelio atlyginimo, o po metų, šiai dienai, man jis jau atrodo labiau juokingas negu rimtas. Deja, daugelis pokalbių baigdavosi tuo, kad ištardavau “pusė etato, nes visgi noriu spėti mokytis“, nors toje sferoje, kur ieškojau, labai trūksta darbo jėgos.

 4. Bet matyt rado kokį studentą, kuris paaukojo savo mokslus. Kiekviena situacija skirtinga – mano patirtis rodo, kad jei aš noriu asistentui mokėt šešis šimtus litų ir jis gali dirbti pilną darbo dieną, tai nesamdysiu studento už keturis šimtus pusei darbo dienos.

 5. travianlt says:

  Na studentams kartais buna sunkoka isidarbinti ir vasara, kai jie gali dirbti visa diena.
  Daznas darbdavys pagal specialybe priima nebent tris kursus baigusius, o pirmo ir antro kurso studentams lieka tik juodi darbai.

  Keletas mano pazystamu dirba apsaugos firmose, greito maisto restorane, ne vienas is ju skelbimo neieskojo, o tiesiog ejo klausti del darbo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: