Grožio kultas

Praeitą savaitę žiūrėjau CNN laidą iReport. Kaip visuomet buvo aptariama, ką gero per savaitę sužvejojo paprasti žmonės ir paskelbė internete. Buvo vienas reportažas apie interneto svetainę Miss Bimbo. Kaip supratau, žaidimo esmė yra prižiūrėti gražią jauną merginą, pikti jai madingus rūbus, daryti plastines operacijas (dar buvo galima pirkti dietines tabletes, bet vėliau uždraudė) ir padaryti ją populiaria bei surasti jai tinkamą partnerį – kažkas panašaus į vaikystės tomagotchi, tik, kad vietoj fantastinio gyvūnėlio jauna mergina. Pasirodo šis žaidimas sukėlė nemažą skandalą Didžiojoje Britanijoje, nes pasirodo, jis iškreipia jaunų mergaičių pasaulio suvokimą ir gali pradėti kenkti sveikatai. Vėliau sekė žurnalistės kometaras, kad “kodėl nesukūrus žaidimo “Healthy Bimbo“?“. Jai pritarė ir antrasis žurnalistas.

Gan nemažai šių dienų “filosofų“ mano, kad yra per daug sureikšminamas grožio kultas, kad jis verčia žmones jaustis nepilnaverčiais, žaloja psichiką: kekvieną dieną žurnaluose, televizijoje, reklamose matome gražius žmonės, ir todėl galime pradėti jaustis nenormaliais. Tačiau, nors tu ką nori daryk, man patinka gražūs žmonės – kuo daugiau matau, tuo geriau jaučiuosi. Man patika, ir gražūs televizios vedėjai, ir reklamos veidai. Reklama ir yra tam, kad susietų tave su kokiomis nors emocijomis, sutapatintų tave su reklamos veidu .Beje kalbant apie reklamą, DOVE pasirinko reklamos šūkį “Real woman|Real beauty“, suprask esi graži kokia esi ir tau nėra šansų būt gražesnei. Žinoma visos moterys yra gražios, tačiau kai kurios yra gražesnės (tas pats ir su vyrais, ir su mašinomis ir su bet kuo aplink – kažkas yra vis tiek geresnis už kitą). Tai kodėl norėti atrodyti geriau yra blogai? Kodėl tai negali būti siekiamybė? Jei makiažas ar plastinė operacija tau padės pasijusti geriau – kodėl gi ne? Galų gale, mane gražūs žmonės skatina padaryti kažką geresnio savo kūnui, nes supranti, kad tai ne vis vien – valgyti sveikesnį maistą, sportuoti, miegoti reikalingas valandas – tai kas čia blogo? Grožis yra savybė suteikta Dievo ir genetikos, tai kodėl mes turime pradėti ignoruoti ją, paversti kažkokiu tabu, kad tik ko nors nesunervinti? Jei kažkas pradėjo nesveikai badauti ar užklupo depresija, tai čia vėl visuomenės kaltė? Šie žmonės ir taip yra emociškai pažeidžiami, tai greičiausiai jiems reikėtų pagalbos anksčiau ar vėliau. Jei sakom, visi žmonės lygūs , tai kaip jaustis tam, kuris nėra toks protingas, kaip kitas asmuo – tavo klasiokas įstojo į universitetą, o tu ne. Ar ir čia turi būti lygybė?

Reklama

One Response to Grožio kultas

  1. MariukasM says:

    Visuomenės kaltė – grandinė “esi gražus – esi sėkmingas – esi garsus – esi turtingas“ . Daug kam atrodo, kad tai pats trumpiausias kelias į sėkmės Olimpą. Pats noras atrodyti geriau ar gražiau tikrai nėra smerktinas, bėda tame, kai tai tampa gyvenimo tikslu ir savęs žalojimu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: