Encyclopedia Britannica

britannica

Perskaičiau nezinau.lt straipsnį apie “Encyclopedia Britannica“ ir nusprendžiau pamėginti pats. Prieš porą dienų užsiregistravau, šiandien gavau atsakymą, kad išties esu bloggeris ir galiu metus naudotis nemokamai jų šaltiniais. Anksčiau esu tik girdėjęs apie Encyclopedia Britannica ir nė kart nebuvo tekę jos išbandyt, nes reikėjo mokėti $ – o tai internete mažų mažiausiai nepadoru.

Taigi, šiandien pirmoji išbandymų diena. Ieškau ką galima rasti apie JAV keturioliktąją Konstitucijos pataisą. Randu aprašyta keletą žymesnių bylų, poros pastraipų aprašymą, keletą principų – ne kas, Wiki daugiau visko ir išsamiau. Ieškom Lietuvos. Išmeta gal keturiasdešimt straipsnių apie Lietuvą, regionus, miestus istoriją, didžiuosius kunigaikščius. Atsidarau pagrindinį straipsnį. Statistika rodos nurašyta nuo “CIA Factbook“, tik kad žodžiais. Nemažai istorijos, nors mokykloj mokiaus daugiau negu yra čia. Tuomet ieškojau labiau specifinio objekto – HK G36. Kam tai tik kažkiokia skaičių ir raidžių kratalynė, išversiu, kad tai šturmo šautuvas (assault rifle) kuriuo yra perginkluojama Lietuvos kariuomenė.

Informacijos apie jį nepavyko rasti visai, net ir apie kompaniją sukurusį jį, nors ji pakankamai didelė ir žinoma pasaulyje. Apie amerikietiškus ginklus yra šiek tiek informacijos, bet ne itin išsamiai.

Sakyčiau esu šiek tiek nusivylęs – tikėjausi gauti bent kažką panašaus į wikipedia, tačiau radau tik smulkias apžvalgas ir tai net ne apie viską. Ši enciklopedia tik tiems, kurie nori greitai surasti tikslios, bet neišsamios informacijos apie kokį nors daiktą. Svetainė turi dar vieną naudingą dalyką – references, geros nuorodos į kitas geras svetaines. Daugiau lyg ir tiek. Google ir Wiki šiuo metu neaplenkiami.

Gal kažką ir pražiopsojau, bet įspūdžiai tikrai ne tokie kokių tikėjausi.

Reklama

One Response to Encyclopedia Britannica

  1. Erkanas says:

    Viskas taip ir yra. Naudojuos šia enciklopedija CD formatu. Straipnsių labai daug ir apie viską, bet jei nori įlisti į kokią sritį giliau – šinpštas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: