Untraceable aka. Nesusekamas

Iškart pareiškiu nuomonę – eilinis niekuo neypatingas filmas. Dramos jokios, kad kas nors sukeltų didelę nuostabą nebuvo. Galima sakyti klasikinis detektyvas, tik, kad daugiau “geek stuff“ – viskas daroma su kompiuteriu, detektyvai iš FBI Cybercrime unit. Negaliu sakyti, kad buvo visai blogai ir neįdomu, tik, kad nieko naujo ir yra klaidų. Ar verta eiti ir mokėti pinigus už bilietą? NE. Geriau palaukti ~ 5 metus ir pažėt per TV.

Toliau papasakosiu nesąmones iš filmo. Kas nusprendėt vistiek eit ir žiūrėt – toliau neskaitykit, nes bsu visai nebeįdomu.

1. Kuomet buvo pirmasis suėmimas tėvo ir sunaus, iš kur detektyvė žinojo, kad ta moteris turi wireles’ą, o ne pavyzdžiui LAN (kaip kompiuteris parodė tai)?

2. Grobti žmonėms elektrošokas buvo toks, kokį galima legaliai nusipirkti legaliai Lietuvoje. Žinau tik tiek, kad sveiko žmogaus jis “neatjungs“ taip, kad prarastų sąmonę.

3. Dėl šito tiksliai nežinau, bet negalėdami atjungti serverių, tiesiog negalėjo išjungi DNS adreso?

4. Dėl taskforce. Tokiam nusikaltimui tirti nevadovautų kažkas iš cybercrime unit.  Čia jau žmogžudystė ir tai būtų homicide reikalas, įtraukiant kažką iš cybercrime. Ir visas cybercrime dalinys sedėtų savo vadavėtej, nes jie nekompetentingi nei atlikti areštą, nei tirti žmogžudystės bylą, nepaisant to, kad visi jie yra FBI Special agents. Žinau, nes turiu pažįstamą, tiriančią cybercrime  JAV.

5. Jei yra ar buvo įjungtas aukos mobilusis, JAV galima atsekti paskutinę jo buvimo vietą.

6. Įtraukiant trečiają šalį, t.y. Rusiją, tai jau nebelabai FBI reikalas, greičiau jau Homeland Security, juolab, kad ši veika jau labai atitinka terorizmui keliamus požymius. Jei jau tirtų FBI, tai tikrai su DHS pagalba.

7. Paskutinė ir pribaigianti nesamonė. Jei tavo mašiną atjungė kažkoks maniakas (ir juo labiau tu tai žinai), kokio velnio lipti į kažkokią kitą, kuri stovi vidury kelio įjungtomis šviesomis ir joje nėra žmonių? Juk iškviesta pagalba jau atvažinėjo, tai išsitrauk ginklą ir lauk. Net keigu bandai lipti į kažkokį akivaizdžiai pakištą automobilį, pamėgink jį apžiūrėti, išdaužk galinį stiklą ir pažiūrėk.

Geresni dektyvai būdavo pentadieniais per TV1 ir vadinosi “Midsomerio žmogžudystės“. Logikos ir nedaug, bet tie žudymai labai raminančiai nutekdavo. Kas matėt, suprasit apie ką kalbu.

8 Responses to Untraceable aka. Nesusekamas

 1. MariukasM says:

  DNS vardo išjungti negalima, galima išjungti DNS serverį. Paprasčiau išjungti serverį, o dns vardas replikuojasi arba kešuojamas per krūvą kitų DNS serverių. Tad taikinio DNS vardas dar gali būti ilgai matomas, nors pats tas serveris ar pirminis DNS serveris gali būti ir išjungti.

 2. whiskyinc says:

  Mano klaida. 🙂

 3. Atgalinis pranešimas: Blogorama #407 : nežinau.lt

 4. apie septintą punktą visiškai nesupratau 😀 o tai ji ne į savo mašina lipo ? 😀

 5. punktyras says:

  nieko neypatingas -> niekuo …
  nesamones -> nesąmones
  manijakas -> maniakas

 6. yessuz says:

  Mariukui:
  siaip tai del dns – ten jei pameni, leido pasijungti tik is USA.
  Labai grieztai liepej i savo DNS itraukti kita to servo adresa ir viskas. Ziauriai paprastai tai yra issprendziama…
  Apskritai, tai ten tokiu “nesusekamu“ serveriu, tai nu nebuuuuna 😉

 7. whiskyinc says:

  Punktyrai, ačiū už pataisymus.;)

  Būkoptimistas, jos mašiną kažkokiu stebuklingu būdu “nuhakino“ ir joje niekas absoliučiai niekas nebeveikė. Po to jau stovi kažkokia mašina su įjungtomis lempomis vidury kelio. Labiau tamsiai rodė, gal ir ta pati, bet tada viską turėjo vėl sujunginėt tas psichas, o tai dar labiau keltų įtarimą apžiūrėt automobilį.

 8. Atgalinis pranešimas: Buržujaus rašinėliai » vėlgi kinoteatras. po truputį atgimstu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: