Už ką balsuoti?

Artėja Seimo rinkimai ir kažkuriai partijai reikės atiduoti savo balsą. Tačiau problema ta, kad Lietuvoje velniškai daug partijų ir visos jos atrodo daugmaž vienodai (Čia, mano manymu, vienas didesnių daugiapartinės sistemos trūkumų). atlikau apklausą manobalsas.lt. Rezultatai tokie:

Lietuvos Respublikos liberalų sąjudis – 67

Lietuvos socialdemokratų sąjunga – 64

Liberalų ir centro sąjunga – 63

Leiboristų partija – 61

Tėvynės sąjunga – krikščionys demokratai – 60

Tautos prisikėlimo partija – 58

Partija “Jaunoji Lietuva“ –  58 (?)

Darbo partija – 57

Pilietinės demokratijos partija – 56 (?)

Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga – 54

Už išbrauktas partijas negaliu balsuoti dėl moralinių priežasčių. Kur su klaustukais – apie šias partijas išvis neesu beveik nieko girdėjęs. Lyderis buvo Tėvynės sąjunga iki tol kol nesusijungė su religinė partija. XXI amžiuje balsuoti už religinę partiją atrodo gan įdomiai. Gal galit ką nors patart dėl likusių ar pasiūlyti ko geresnio?

Reklama

12 Responses to Už ką balsuoti?

 1. MariukasM says:

  Tikrai ne vieną tave kankina pasirinkimo problemos. Aš tiesiog nematau už ką galėčiau balsuoti. Greičiau bandysiu pasirinkt mažesnį blogį iš visų galimų.

 2. whiskyinc says:

  O kokiai partijai labiau prijauti?

 3. Leiboristų partija ir darbo partija yra vienas ir tas pats, man atrodo, nes uspiskis sukūrė ale jaunų žmonių darbo partiją ir įdėjo vakarietišką vardą

 4. MariukasM says:

  Atvirai pasakius, tai jokiai. Na nebent Zuokui yra kažkiek simpatijų. Bet to, kad atiduoti balsą, per mažai.

 5. whiskyinc says:

  Kaip ir sakei, Gyti, leiboristai labai įdomi partija, ir sukurta nelabai įsivaizduoju kam.
  Zuokas ne šventasis, bet šiuo metu nieko geresnio nenusimato. Socialdemokratai su Kirkilu priešaky tiek užkniso, kad už juos ir balsuot neina (mirsiu nepamiršiu Kirkilo žodžių: “Jei Lietuva neįsives Euro – atsistatydinsiu“. Jap…)

 6. ichmbch says:

  Hm… įdomūs tavo klaustukai 🙂

  Jaunoji Lietuva taigi labai sena partija (man atrodo vos ne nuo priklausomybės atkūrimo egzistuoja). O jos vadą Buškevičių manau tikrai labai gerai žinai 😉

  Pilietnės demokratijos partijos irgi turėtum žinot. Čia gi tie kurie atsiskyrė nuo Darbo partijos ir dirbo koalicijoje su socdemais. Dėl šios priežąsties jos buvęs vadas Muntianas ir buvo Seimo pirmininku 🙂

  O dabar tave šiek tiek pakritikuosiu, jei leisi 😉

  Tamsta teigiate: Lyderis buvo Tėvynės sąjunga iki tol kol nesusijungė su religinė partija. XXI amžiuje balsuoti už religinę partiją atrodo gan įdomiai.

  1) nieko čia įdomaus nematau, kad ir toje XXI Europoje daug kur Krikščionys demokratai yra tikrai labai įtakingi.
  2)Pats partijos pavadinimas (Krikščionys demokratai) nelabai daug susijęs su religija. Toje partijoje tikrai rasi ne vieną, kuris net nesilankanko bažnyčioje. Tiesiog šis pavadinimas parodo, kad partija statomą valstybę įsivaizduoja ant krikščioniškų pamatų (vertybių).
  3) Visa vakarų kultūra praktiškai gimė iš krikščionybės. Iš čia atsirado įvairios vertybės ir požiūriai, kuriais mes vadovaujamės iki šiol, netgi tie kurie įsivaizduojame netikintys – daugeliui vertybių pritariame ir net jas propaguojame.
  4) Pati Europos sąjunga viešai deklaruoja, kad ji yra statoma ant krikščioniškų vertybių pamatų!!!
  5) Esmė ta, kad dauguma krikščioniškų vertybių yra labai geros vertybės
  6) Krikščionybė per amžių amžius sukūrė daug daugiau nei religiją.

 7. ichmbch says:

  gal dar pridursiu :D, kad pats pavadinimas “Krikščionys demokratai“ reiškia, kad partija yra labiau koncervatyvaus požiūrio ir stengsis labiau išlaikyti senesnes, labiau tradicines (kurios, manau pritarsi, paprastai ir yra artimesnės krikščioniškoms), vertybes nei vaikysis naujų požiūių. Neveltui ir susijungė su koncervatoriais. Vakaruose Krikščionys demokratai tai pat turi labai daug bendro su koncervatoriais.

  Taip, kad nieks nepasikeitė. Jei vis dar manai, kad koncervatoriai labiausia atspindi tavo požiūrį, tai susijungimas su „religine“ partija niekuo dėtas, kad būtų verta keist nuomonę 🙂

  Kad neatrodyčiau šališkas tik pasakysiu kad, aš asmeniškai už kai ką kitą balsuosiu, bet čia argumentai nesusiję su religija 🙂

 8. whiskyinc says:

  Suprantu, kad su savo klaustukais parodau savo politinį neišprusimą, tačiau, kuomet nežinai tai nežinai 🙂 Na bet kokiu atveju klaustukai iškrenta.

  Dėl krikščionybės sutinku 100% – ji, galima teigti, sukūrė visai tai ką turime mes, Europa. Tačiau vistiek nepatinka, kad yra akcentuojama religija ir dar partijos pavadinime. Čia greičiau ne praktinis, o filosofinis požiūris į valstybės valdymą.

 9. ichmbch says:

  Na taip, bet tarkim pvz. Vokietijoje šiuo metu valdo krikščionys demokratai, kuriai vadovauja dabartinė Vokietijos kanclerė Angela Merkel. O ji dažnai netgi vadinama įtakingiausia pasaulio moterimi!

  Beje įdomu tai, kad ten koalicijoje su krikščionimis demokratais yra socialdemokratai 🙂 Čia kažkas panašaus, kai pas mus norėjo Tėvynės sąjunga sudaryti vaivorykštės koalicija su socdemais.

 10. whiskyinc says:

  Dar tenka girdėti, kad galingiausia pasaulio moteris yra Condoleezza Rice , kuri priklauso respublikonų partijai (tokia yra ir Lietuvoje, bet kiek teko girdėti, tai ji LABAI įdomių politinių pažiūrų). 🙂

  Šiuolaikinės politikos viena problemų (jei taip galima pavadinti) yra tai, kad partijos praktiškai neturi ideologijos – nesvarbu ar to socdemas, konservatorius, liberalas – pavadinimai skirtingi, o idėjos tos pačios. Taigi kas su kuo jungiasi lyg ir nėra skirtumo (o turėtų!). Balsavimas už partijas lyg ir nebeturi prasmės, nes pagrinde yra lyderiai-asmenybes už kurias balsuoji (Kubilius (Lansbergis) – konservatoriai, Kirkilas (Brazauskas) – socialdemokratai t.t.). Kad ir partijų programos, bei rinkiminiai šūkiai (“mes priverčiame valdžią dirbti“, “mes derėsimės geriau“) skamba pakankamai neutraliai neišreiškiant jokių ideologinių idėjų.
  Dabar toks lyg ir klausimas: kas mažiausiai prisidirbęs (ir su perspektyva tokiu likti), kad už jį galėtum balsuoti?

 11. kvanka says:

  “Balsuok uz mane, balsuok uz mane!“.. Visi tik zada, zada.., o tolko jokio, tik pasto dezutej siuksliu kruva, o peciaus ir to ner..

 12. Atgalinis pranešimas: Atlikau pilietinę pareigą, o Jūs? « Whisky Inc.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: