JAV pasirinko Baracką Husseiną Obamą

Ką gi sveikiam JAV liaudį išsirinkus naują prezidentą. Neslėpsiu, kad aš esu Respublikonų pusėje, tačiau šis prezidentas ir neturėtų būti blogas (gal). McCain, mano požiūriu, taip  pat nebuvo idealus kandidatas į prezidentus, tačiau jo požiūris buvo globalesnis negu Obamos. Įdomu, kaip gali pasikeisti Europos, Lietuvos ir JAV santykiai, ar Obama nutrauks kovą su terorizmu, kokios bus priemonės sustabdyti krizei ir padėti išvengti jos ateityje (prevent & protect), ar JAV pasuks izoliacijos keliu ir atsisakys pasaulio policininko vaidmens (už kurį visi pyksta, bet kai JAV nieko nedaro pyksta dar labiau)?

Pasaulis dabar džiūgauja Obamos pergale, tai parodo vien gerokai pakilę akcijų indeksai. Ar išties yra priežastis džiūgauti?

Reklama

9 Responses to JAV pasirinko Baracką Husseiną Obamą

 1. MariukasM says:

  Pagyvensime ir pamatysime. Šiaip gal bus mažiau paranojos kovoje su terorizmu. Bet viena, ko tikrai norėčiau, kad nesikeistų politika Rytų Europos ir Baltijos šalių atžvilgiu. Būtų gerai, kad tas palaikymas išliktų.

 2. whiskyinc says:

  Jei būtų laimėjęs McCain, tai Lietuvos saugumas būtų užtikrintas gerokai daugiau negu dabar. Gal būtų kokių karinių bazių įsteigę Rusijai panervint, gal būtumėm gavę karinės technikos, bet kažkas tikrai būtų pasikeitę į gerąją pusę.
  Obama užsienio politikoje visiškai žalias, todėl didelę (tiksliau milžinišką) įtaką darys viceprezidentas Joe Biden ir vyriausybės sekretoriai.

 3. Domantas says:

  Pastoviai stebejau cnn ir iki paskutines minutes tikrai buvo sunku nuspeti, kuris bus prezidentas (gal cia cnn triukai) bet kai suzinojau, kad isrinko obama – apsidziaugiau. Smagu matyti, kad per nedideli laiko tarpa juodaodziai tiek daug pasieke. McCain butu tapes dar vienas tradicinis JAV prezidentas, o dabar ir tiems patiems rasistams lietuviams pavyzdys, kad ir juodaodis yra zmogus, vertas pagarbos!
  Tegu Jav susitvarko per ateinancius keturis metus, kadangi per pastaruosius viskas issibalansavo. Sekmes jai kartu su Husseinu Obama… 🙂

 4. Karvė says:

  Na aš irgi už Obama. Respublikonai savo darbais jau įrodė, kad yra 100% korumpuoti ir valdžia jiems yra galimybė užsidirbti. Neginu demokratų, neabejoju, kad ir pas juos yra panašių žmonių, tačiau manau, kad ne taip masiškai.

  Palaikyti prezidentą, kuris galbūt duotų daugiau Lietuvai, bet tikrai mažiau savo šaliai yra neteisinga. Šalies vadovas pirmiausia turi rūpintis savo šalies piliečiais. Paksą irgi palaikė nemažai rusų ar jiems prijaučiančių, nes matyt jautė, kad jis sugražins Lietuvą į tarybinius laikus. Manai tai buvo teisinga Lietuvos atžvilgiu?

 5. Kursai kilo tik azijoj.
  „Most stocks rise in Asia as Obama win seen positively; markets fall in Europe“
  cnn.com

 6. whiskyinc says:

  Karve,
  na kad ir kaip bebūtų, kiekvienas žiūri iš savo varpinės.
  Gyti,
  dabar jau mačiau, kad dabar kiek pakritę (iki 2% – argi čia kritimas, palyginus su tuo, kas dėjosi prieš porą savaičių 😀 ). Ryte, dar rodos buvo kažkiek pakilę.

 7. wormazz says:

  Bravo! Taip ir norėjau, kad išrinktų būtent jį 🙂

 8. Martynas says:

  Aš taip pat manau, jog Obamos išrinkimas geras dalykas. =]

 9. linaskranauskas says:

  skaičiau postus žemyn ir žavėjaus tavim iki šito straipsnio. nu reikia būti tikrai kvailam, kad palaikytum respublikonus ir ypač pastarojoj kovoj (mccaino su obama.)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: