Kaip uždirbti iš bloginimo?

rock-violin.deviantart.com

rock-violin.deviantart.com

Žinoma, geriausias būdas pirmiausia tapti populiariu ir tada jau uždirbti.

Apie pragyvenimą iš bloginimo jau rašė pakankamai nemažai blogerių.

Manau, kad atsidėti grynai bloginimui ir stengtis iš to išgyventi tokio dydžio Lietuvoje vienam būtų mažų mažiausiai neprotinga – tiesiog per mažai skaitytojų kekvienam blogui. Pavyzdžiui, mano blogo peržiūrų spalio mėnesį buvo 3,671. Man, žinoma, smagu, kad tiek nemažai žmonių susidomėjo mano rašliava, tačiau su tokiu skaičiumi nė neverta prasidėti, nebent sugalvočiau kaip iš kiekvieno skaitytojo nuplėšt bent po litą. Net ir didiesiems blogams išgyventi yra neįmanoma. Problema yra ta, kad kiekvieną tinklaraštį skaito gan ribotas žmonių ratas, kuris internete plečiasi, bet ne taip sparčiai kaip norėtųsi.

Idėja tokia: jei atsisakytumėme (ar atsisakytumeme iš dalies) savo blogų ir imtumėm bloginti į vieną didelį MEGABLOGĄ. Su kitokiu nei standartinis blogas išdėstymu, kad būtų patogiau skaitytojui surasti reikiamą straipsnį. Kažką panašaus į didžiuosius portalus. Kaip ir kiekvienas blogeris darė anksčiau, rašytų sau domima tema. Daug autorių rašomų kokybiškų (!) straipsnių sudarytų neblogą visumą, kuri taptų įdomia interneto liaudžiai ir galėtume pradėti delioti reklamą. Taigi – komercializacija. Idėja atėjo į galvą po to, kaip mano asmeninė patirtis sudomino gan nemažai žmonių, kurie apie blogus išvis nėra girdėję (juo labiau apie maniškį), bet ieško jiems naudingos informacijos. Žinoma, reikia prarasti viltį, kad iš to visiškai išgyventumėme, bet vienas kitas litas kišenėje nepamaišytų.

Ką manot kolegos blogeriai?

Reklama

10 Responses to Kaip uždirbti iš bloginimo?

 1. Vidmantas says:

  Šios idėjos silpnoji grandis – kaip pasidalinti pinigus 🙂 Be to, dalis žmonių ir tai retokai rašo, dalis būtinai dės straipsnį į abu (savo ir megablogą) – turinio dublikavimas. Žodž, reikia daugiau detalių. Iš vartotojų generuojamų straipsnių “į vieną vietą“ dar negyvena nė viena įmonė Lietuvoje, tai, matyt, nėra taip paprasta.

 2. whiskyinc says:

  Pinigai kaip visuomet kelia daugiausiai rūpesčių 🙂 Neesu programuotojas, bet gal galima padaryti, kad matytųsi kiek buvo straipsnio peržiūrų ir pagal tai kaip nors?
  Generavimas į vieną vietą yra blogis, nes jis vartotojui atrodo labai dirbtinai. Kiekvienas iš autorių turėtų “savo“ kategorijas (pvz. technologijos, politika etc.) į kurias rašytų aktualiomis temomis.Per savaitę autorius turėtų parašyti bent po vieną įrašą į savo temą – žaistumėm žurnalistus. O dubliuotis tai tegul dubliuojasi.

  Manau čia reikėtų bent keliolikos blogerių bendro susitarimo ir platformos, kurioje viskas galėtų vykti.Net jei nelabai pavyktų finansiškai, tai bent jau sukurtumėm SUPERBLOGĄ 😀

 3. http://www.atvirai.lt, http://www.blogas.lt – ta pačia ideologija paremti portalai. Skiriasi tik tuo, kad autoriai rašo iš idėjos ir niekas jiems pinigų nemoka. Kai hobis tampa darbu, tai dingsta ir malonumas tai daryti. Ar nemanai, kad panašiai būtų ir su tokio portalo blogeriais? Kiek ilgai būtų įmanoma suderinti nepriklausomybės poreikį ir norą uždirbti? Rašyti sau ar rašyti portalui?

  Žinau, kad toks projektas jau yra kuriamas – aiti.lt. Blogeriai gaus atlygį nuo uždarbio iš reklamos. Idėja graži, bet nemanau, kad ten aukso puodus dalins. Rašant kaimo laikraštukui, manau, galima uždirbti daugiau. 🙂

  Optimaliausia būtų rašyti iki 10, tačiau išlaikant blogo, o ne portalo formatą. Netikiu, kad pakeitus puslapio struktūrą būtų galima pritraukti skaitytojus. Reikėtų labai didelio altruizmo iš autorių, kad projektas taptų populiarus.

  Asmeniškai, naudą iš blogo jaučiu nuolat. Pvz.: penktadienį nemokamai ėjau į Nokia Trends Lab, greitai pasirodys įrašas, kuris papildys mano piniginę kelias šimtais litų. Kokia buvo kelionės į Kiniją kaina? Aš tai irgi laikau uždarbiu iš blogo.

  J. 🙂

 4. whiskyinc says:

  Lietuviai mėgsta tai ką supranta, o supranta tai, kas paprasta. Kaip aš kiekvieną dieną nueinu į savo google reader, taip jie nueina į delfi. Jei kurti gerą blogą, jame nuolatos turi būti naujų įrašų, kad bet kada atėjęs galėtum rasti kažką skaitomo – taip kaip anksčiau buvo su nežinau.lt. Sąlyginai ne daug skaitytojų naudoja RSS, kad sektų kiekvieno blogo įrašus. Jei rašytų iki 10 žmonių įrašų nebūtų tiek daug, kad būtų daug informacijos, kad kaskart įjungus PC eitum skaityt. Svarbu būtų išlaikyti kokybę (nors apskritai blogeriai rašo gan tvarkingai 🙂 )
  Kas ten bus per aiti.lt projektas pažiūrėsim ateityje, tačiau jau suminėti atvirai.lt ir blogas.lt neturi to paprasto blogerio šarmo – jei skaityti, tai žinant ką skaityti.
  Rašydamas straipsnius šiek tiek prisiduriu – gal ir ne tiek kiek norėčiau, bet prisiduriu. 🙂
  Gerai jums Didiesiems blogeriams, jus labiau firmos myli 😀 .

 5. Eimantas says:

  na jau, kas per nesąmonė, jei sumesim į krūvą n dabartinių blogų – labai greit bus matyt, kad gausim krūvą nesusijusių temų ir perviršį informacijos, kurį visą skaitys nebent visiški maniakai. Nereik išradinėt dviračio – bendrą saitą turi jungt bendros temos, kitaip bus parūgus mišrainė

 6. NePo says:

  1) O kas tau trukdo tapti dideliu?
  Kai aš pradėjau rašyti ir surinkau pirmuosius 50 skaitytojų, Justinas jų turėjo 0, gal 2. Dabar jis turi x kartų daugiau nei aš, nes jis atkakliai siekė, kad būtų populiarus.

  2) http://www.elt.lt/ surenka daug blogų į vieną vietą. Jie atrodo tarsi tavo siūlomas Megablogas, tačiau, jie pinigų su blogeriais nesidalina, nes manyčiau, jog neuždirba… Net ir surinkus daug įrašų į vieną vietą netampi lankomas.

  3) Yra teminiai blogai kaip pvz. pixel.lt, kur susirenka visi progamuotojai ir rašo, rašo savo noru ir už tai nieko negaudami.

  4) Man labai keista tavo peržiūrų per mėnesį skaičiavimas, pas mane paėjusi buvo 4,607, bet paprastai aš vertinu per dieną 🙂

 7. whiskyinc says:

  Eimantai, gal ir tiesa, reikia kiek geriau apdirbt idėją. 🙂

  NePo, reikia rimto atsidavimo surinkt tiek skaitytojų, bet kaip blogas tik kaip laisvalaikis, tai nesinori per daug užsikraut. Nedirbi – neturi.

  Elt.lt kiek panašus apie ką galvojau, reiks patyrinėt įdėmiau.

  O kodėl keistai? Per diena spalį surinkau po 118 per dieną, bet kaip skaičiuoti juk iš esmės jokio skirtumo?

 8. NePo says:

  Aš tiesiog pratęs skaičiuoti vidutinę lankytojų skaičių per dieną. Galbūt tai tik mano subjektyvi nuomonė, bet toks skaičius man pasako daugiau nei mėnesio lankytojų srautas.

 9. skaičiuoti reikia ne lankytojų skaičiumi, o pinigais uždirbtais. Jei sudėsi 118 vartotojus per dieną su 38 kito blogo, bet 0lt + 0lt = 0lt.

 10. Eugenijus says:

  Kolegos neišradinėkime dviračio.
  Toks mega blogas būtų visiškas chaosas.
  Tiek verslai tiek tinklaraštininkai atranda savo skaitytoją, kai specializuojasi siauroje srityje.
  Kita išeitis būtų turėti blogads.lt analogą į kurį patektų tik kokybiško turinio ir nemažą lankomumą turintys autoriai (iki kokiu 15 – 20).
  Bendras jų lankomumas turėtų prilygti kokiam nors kitam komerciniam projektui (pvz posh.lt) ir tada jau galima drąsiai naglu snukiu eiti ir pardavinėti reklamos plotą.
  Dideliems nėra laiko žaisti su mažiukais, o kai atsiranda vienas rimtas sujungtas tinklas su pastovia gera auditorija, tada visai kitas požiūris.
  Ką manote?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: