Kaip Vokietijos SS amerikiečius į mėnulį skraidino

alexwild.deviantart.com/

alexwild.deviantart.com/

Neseniai teko domėtis kosmoso programomis ir raketomis apskritai. Sužinojus įdomių faktų iškart prisiminiau ginčą su Scania.

Pasirodo abu buvom teisūs ir neteisūs.

Atominę bombą tokią, kokia ji yra, iš esmės sulipdė JAV – Vokietija ir buvo nemažai pažengus, tačiau ne į tą pusę, t.y. po atominės bombos susprogdinimo slaptai besiklausant jau kapituliavusios Vokietijos mokslininkų Didžiojoje Britanijoje išaiškėjo, kad jie nelabai suprato kaip šis daikčiukas veikia.

O dabar dėl šių dienų išradimų padarytų JAV, bet sugalvotų kitur. Raketos. Kaip žinia, pirmasis kosmose pabuvojo Jurijus Gagarinas (Ю́рий Алексе́евич Гага́рин), o nuskrido į mėnulį Apollo 11. Abu dideli pasiekimai tarp besivaržančių valstybių – JAV ir SSRS. Tačiau jie nieko nebūtų padarę be savo bendro priešo – nacistinės Vokietijos. Kuomet Trečiojo Reicho pajėgos jau nebegalėjo efektyviai priešintis sąjungininkai puolė užiminėti Vokietijos teritoriją. Ten buvo stengiamasi ne kuo daugiau žemių užimti, o gauti kuo daugiau vokiečių technologijų ir pagrobti mokslininkų!

Taigi, dabar galiu detaliau išaiškinti posto pavadinimą. Amerikiečiai su savimi pasiėmė Waffen-SS karininką, fiziką Wernher von Braun. Tiesa pasakius jis per daug nesipriešino, nes kita galimybė patekti pas sovietus viliojo mažiau. Taigi atvykęs į JAV jis buvo įdarbintas NASA Maršalo Kosmoso skrydžių centre. Jis buvo paskirtas vyriausiuoju inžinieriumi kuriant raketą Saturn-V, kuri ir nugabeno JAV į mėnulį.

Sovietai ir darė tą patį – grobė brėžinius ir mokslininkus, tokius kaip Helmut Gröttrup. Jis padėjo sovietams nukopijuoti Vokiečių V-2 raketas ir pervadinti jas R-1 (Vėlesnės R versijos skrido į kosmosą…). Įdomu tai, kad jie grobė ir gamybos priemones – bene visus veikiančius įrenginius, nesvarbu kokia jų būtų paskirtis, krovė juos į sunkvežimius ir gabeno į Sovietų Sąjungą, kur jie buvo sumontuoti ir veikia bei yra naudojami pagal paskirtį (!) iki šiol.

Tą patį darė ir Britai, tik mažesniais mąstais, nes neturėjo išteklių. Jie kopijavo naikintuvus (kaip ir JAV bei sovietai).

Įdomu yra sužinoti tai, kas yra kitaip nei tau sako.

Reklama

3 Responses to Kaip Vokietijos SS amerikiečius į mėnulį skraidino

 1. Andrius says:

  Įdomus pasakojimas. Būtų įdomu ir daugiau tokių paskaityti.

 2. scania says:

  Moskvič – 400 yra kuo tikriausias Opel Kadet, kurio gamybos liniją nugalėtojai parsivežė Rusijon. Tik durų štampų nerado, patys prisriegė, kaip pakliuvo 😀
  Laikrodžius Rusijos kaimai pirmąkart pamatė pas grįžusius veteranus.
  Jau nekalbant apie aukštąsias to laiko technologijas, kas ir parašyta straipsnyje.

 3. whiskyinc says:

  Tai tas pats ir su garsiuoju Kalašnikovo automatu – grynas vokiečių Sturmgewehr 44.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: