Keliai

winterdruidess.deviantart.com

winterdruidess.deviantart.com

Atėjo žiema, kartu su ja ir tamsa bei sliduma. Seniai norėjau parašyti apie mūsų kelius, nes dabar pats nemažai važinėju ir kai kurie dalykai keliuose išties erzina. Spūstys ir vietos kur pastatyt automobilį nebuvimas jau tokie įprasti ir neišsprendžiami, kad net neverta apie juos kalbėt. Bet va kas tikrai užknisa tai kelininkai.Labiausiai užknisa ne tai, kad jie suvalgo milžiniškas lėšas,o kelių būklė yra apgailėtina, o tai, kad jie pradeda dirbt ir darbo nepabaigia iki galo. Pavyzdžiui, rodos Justiniškių gatvėje, “iškirpo“ asfaltą ir paliko nepažymėtą duobę aštriais kraštais: važiuosi greičiau – labanakt pabaigom. Ir paliko jie taip duobę, mhm, kokiems 2-3 mėnesiams. Važiuoji, sustoji, nusileidi į duobę, važiuoji, sustoji, kyli į viršų, tada vėl važiuoji. Arba šiandien privažiuoju prie nemažos sankryžos – šviesoforas neveikia, ženklų nėra (!).

Žinoma, geriausias jų darbas buvo netoli ten kur gyvenu. Ant kelio yra tokia didelė duobė, kurioje nuolat yra vandens ir joje dar yra mažesnių duobių. Kad sutvarkys didelę duobę nėra ko tikėtis, bet kartą atvažiavo tvarkyti mažesnių duobių. Kadangi ten yra vandens, o niekas nenori normaliai sutvarkyt, tai tiesiog suvertė asfaltą į duobę ir išvažiavo. Kuomet bala išdžiuvo pasirodė, kad pilamas asfaltas nepataikė į duobes ir buvo supiltas šalia ir išėjo tokie šešių centimentrų kalneliai. Galutinis rezultatas – atrakcijonas: nuo kalno į duobę.

Kitas dalykas, kuomet tiesia kelius gyvenamosiose vietovėse visiškai nepalieka kelkraščio. Jei eina žmogus, važiuoja dviratininkas turi išvažiuoti į kitą eismo juostą, kad aplenkti, o jei priešais atvažiuoja mašina sustoti ar bent pristabdyti. Tačiau blogiausia, kuomet važiuoji tamsiu paros metu – žmonių visiškai nesimato ir juos nuskint nemaža tikimybė, nes pėstieji mano, kad juos mato, o iš tikro nė velnio! Todėl, tikrai pritariu ir skatinu atšvaitų nešiojimą – taip saugiau ir vairuotojui ir pėsčiajam, nes žmogų su atšvaitu gali pamatyti kelis kartus toliau nei be.

Ir pabaigai: kas dar nepasikeitėt padangų – pirmyn keist! Ir taip slidu, o su vasarinėm neįmanoma.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: