Windows Live

Šiais laikais visi pamilo “Google“, o “Microsoft“ nustūmė visai į šoną. Bet tai suprantama – “Google“ visko turėjo visko nemokamai, daugiau, greičiau, stabiliau, efektyviau. Tačiau dabar kuo toliau, tuo labiau Microsofto produktai man pradėjo vis labiau patikti. Na paieškoje Google neabejotinas lyderis, tačiau Microsoft gerokai pasistengė ir pasiūlė visai įdomių programų rinkinį internete – Live. Turėjo jį ir anksčiau, tačiau gan ribotą, pavyzdžiui tiklaraščių tarnyba  spaces.live.com buvo tokia uždara, kad aš pabėgau, taip pat ir MariukasM, į “Wodrdpress“. Dabar vis naudojuosi jų paštu, “SkyDrive“ failų talpinimo tarnyba, o kitomis nelabai, nes jos daugiau orientuotos į bendradarbiavimą su žmonėmis, o kas naudojasi “Live“ paslaugomis nelabai ką pažįstu.

Taigi “Live“ tarnybos bei programos:

Windows Live Photo Gallery“ – programa tvarkyti nuotraukoms, sukelti jas į internetą (“Picasa“ vis dar lenkia šią programą, nes, rodos, yra lengvesnė)

Windows Live Messenger“ – puiki pokalbių programa, kurią labai mėgau, bet kuomet visi pabėgo į “Skype“, perėjau ir aš, nes vienam šnekėtis kažkaip baisiai neįdomu. Nepriekaištinga ir žavi (“Skype“ sugeba “nulaginti“ žinutes iki 4 dienų – su “Windows Live Messenger“ niekada to nebūdavo).

Windows Live Writer“ – blogeriaims nereikia aiškinti, o kas ne blogeriai, tam nereikia žinoti. Asmeniškai nesinaudoju, nes netaiso lietuvių kalbos, o aš mėgstu su kalidomis rašyti.

Windows Live Family Safety“ – programa (tarnyba) skirta apsaugoti vaikučius nuo XXX tinklapių lankymo.Taip pat galima stebėti, interneto lankymo istoriją. Tėvai supras jos naudingumą.

Windows Live Spaces – tinklaraščių talpinimo tarnyba. Graži, lengvai tvarkoma ir suprantama, tačiau kiek labiau skirta mažesniam pasauliui – idealu informuoti šeimą ir draugus, kas vyksta pas tave.

Windows Live SkyDrive“ – failų talpinimo tarnyba. Šiuo metu galima patalpinti iki 25GB failų. Privalumai – geras greitis, failus galima apsaugoti slaptažodžiu, sukurti viešus ir pfivačius katalogus, galimybė suteikti tiesioginę nuorodą failui, . Trūkumas – negalima įkelti daug failų vienu metu, t.y. reikia kelti po vieną.

Windows Live Events“ – tarnyba skirta planuoti-organizuoti-informuoti apie jūsų planuojamą renginį. Galima diskutuoti, įkelti nuotraukas, matyti, kas dalyvaus, kas ne – kažkas panašaus kaip “Facebook“.

Windows Live for Mobile“ – puiki taryba, suteikianti energijos jūsų mobiliukui, tačiau, blogiausia, kad kol kas ja pilnai negalima naudotis Lietuvoje (nepalaiko Lietuvos operatorių).

Windows Live Calendar“ – Tiesiog geras kalendorius. Man geresnis nei “Google“ kalendorius, beja jau nemokamai sinchronizuojamas su Microsoft Office.

Windows Live Groups“ – tiesiog groupsas. Atrodo geriau, nei ankstesnis, taip pat patogesnis naudotis. Suteikiama iki 5 GB failams. Greičiausiai savo administruojamo groupso kol kas į jį neperkelsiu, nes kuomet perkėliau iš “Yahoo! Groups“ į “Google Groups“ buvau kone pakartas. Užteks rizikuot, nors norėtųsi.

Windows Live Hotmail“ – Paštas. Nuostabus paštas. Pats jį naudoju kaip pirminį savo paštą (“Gmail“ tik kaip antrinį). Galima sukurti kelis accountus (pavyzdžiui vieną oficialų, o kitą namas) ir juos lengvai perjunginėti. Šis paštas malonus akiai, patogus naudotis, greitas. Mano pasirinkimas – Nr1.

Microsoft Office Live Workspace“ – tarnyba, kurioje galima laikyt ir dalintis su kitais žmonėmis savo dokumentais. Naudojuosi pats, bet kadangi visi mano turimi dokumentai daugiau mažiau “private“, tai “Microsoft Ofice Live Workspaces“ naudoju kaip saugyklą savo dokumentams. Labai patogu yra tai, kad gali vienu metu sukelti laaabai daug įvairių dokumentų. Plačiau apie šia tarnybą galite pasiskaityti mano senesniame įraše. (Ačiū už šį papildymą MariukuiM)

Taip pat Microsoft patobolino home.live.com. Ten galima matyti visas naudojamas Live tarnybas vienoje vietoje.

Patobulinimai neaplenkė ir ir vartotojų profilių – galima nurodyti ir savo darbo vietą, mėgstamiausius filmus, knygas, muziką.

Dabar live kažkuo panašus į socialinį tinklą – kuo daugiau vartotojų tuo smagiau. Tačiau, bnt jau man, tai ir yra didžiausia problema – neturiu pažįstamų vartotojų, todėl smagumas kiek priblėsęs (bet neišnykęs, nes tarnybos išties geros).

Iš esmės Live galima apibūtinti kaip “Viskas viename“. Tai tampa ir privalumu ir didžiausiu trūkumu – reikia, kad visi draugai, kolegos ar šeima būtų užssiregistravę Live ir juo naudotųsi tik tada atsiskleis visas Live grožis.

Visgi, kas norit pamėgint – prašom

O čia balsavimas:

Reklama

9 Responses to Windows Live

 1. Karvė says:

  Na nežinau. Tarkim paštas – ar palaiko IMAP? Na bent POP3? Jei nea, tai kas iš tokio pašto, jei tik su 1-3 MS įrankiais gali juo naudotis. Tas pats ir su kitomis tarnybomis – MS visur naudoja savo uždarus standartus, todėl ir pirmauja Google…

 2. whiskyinc says:

  IMAP yra – su “Microsoft Office Outlook“ veikia liuosiai (tik reikia nemokamo “outlook connector“).

 3. MariukasM says:

  Pamiršai Office Live – dokumentų valdymo tarnybą kuri praktiškai yra išhostintas SharePoint Services.
  O kam įdėjai mano sena nuorodą ? 🙂

 4. whiskyinc says:

  Teisingai, reikės dar papildyt.
  O įdėjau, kad pamatytų žmonės kaip atrodo spaces.live.com blogas (o tavo senam bloge yra ir nuoroda į tavo naują blogą).

 5. benamis says:

  Windows live tikrai yra gražesni už googlę, bet man patogiau googlė. Nors atradau ir įdomu dalyką ko google negali pasiūlyti, berods, – SkyDrive. Aišku galima naudojant įvairius įskiepius(gspace) paversti Gmail tam tikra savo failų saugykla, bet iš pirmo vaizdo SkyDrive patogiau.

 6. Sima says:

  nieko nesuprantu.

 7. Atgalinis pranešimas: Kodėl man patinka Firefox? « Benamis. Bevardis. Blogas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: