Lenovo ThinkPad SL500

Lenovo ThinkPad SL500 jau turiu ir aktyviai naudojuosi pora mėnesių, todėl jau galiu objektyviau apžvelgti jo privalumus ir trūkumus. Kas skaitot mano blogą, tai žinot, kad prieš tai turėjau Lenovo 3000 N200. Iš kart galiu pasakyt, kad tai tiesiog skirtingos klasės. 3000 N200 buvo išties geras kompiuteris, tačiau SL500 dar geresnis.

Pirmiausia privalumai.

Klaviatūra. Labai patogi. Spausdinant rankos pavargsta minimaliai, nes ji labai minkšta. Stipriau paspaudus klavišą visa klaviatūra ”įlinksta” – todėl spausdinant absorbuojamas piršto smūgis.

TouchPad. Grublėtas paviršius leidžia tiksliai “vaikščioti”. Taip pat yra papildomų mygtukų, kurie praverčia dirbant su dokumentais.

Ekranas. Matinis. Tai gali būti ir privalumas ir trūkumas. Dirbant, kuomet saulė ar lempos šviečia tiesiai į ekraną, matinis ekranas yra nepamainomas (todėl smagu matyti kolegas pridengusius delnais savuosius blizgius ekranus). Blizgių ekranų privalumas, kad matomos kiek ryškesnės spalvos. Raiška 1680×1050.

Kolonėlės. Kaip ir su visomis nešiojamo kompiuterio koncerto nesurengsi, tačiau namuose filmą žiūrėti ar klausytis dirbant muzikos galima. Yra minimalūs bosai (netaukši) ir garsas skaidrus (to trūko 3000 modelyje).

Korpusas. Mėtyt dar nemėčiau, tačiau paėmus atrodo tvirtas ir gero plastiko.

Crapware (programinė įranga, suteikiama gamintojo). Ir privalumas  ir trūkumas, bet labiau privalumas. “Rescue and Recovery” leidžia visiškai atstatyti kompiuterį į išsaugotą būklę (netgi wallpaperis būna toks pat) arba į “gamyklinę” būseną. Viskas trunka apie pusvalandį. Žiauriai patogu. Programa, kuri automatiškai suranda ir prijungia prie belaidžio interneto. Įjungi kompiuterį  bet kur ir drąsiai gali jungtis prie interneto, kuomet kiti ieško prie ko čia prisijungus. Blogiausia dalis “password manager” – programa nespėjanti atsinaujinti kartu su interneto naršyklėmis (todėl neveikia). Yra daugiau (DVD grotuvas, CD/DVD įrašymas, bet jomis dažnai nesinaudoju). Tiesa, kompiuterio (ne Windowsų) programinė įranga atsinaujina automatiškai (žinoma, galima ir rankiniu būdu). Visos tvarkyklės, įdiegtos programos visada būna naujausios.

Pirštų antspaudų skaitytuvas. Daugelis pradžios pamatę šį “navarotą” ironiškai nusišypso, tačiau išties patogu, kuomet įjungus kompiuterį nereikia tarškinti klaviatūros.

Wireless antenos. Antenos, nes jų yra ne viena, o dvi. Maniškis gaudo internetą ten kur kiti net neturi šansų (daug kartų patikrinta praktikoje (rūsiuose)).

Integruota kamera. Vaizdas geras. Per geras mano interneto ryšiui.

Aktyvi kieto disko apsauga. Kuomet pajudini kompiuterį, laikinai atjungiamas kietasis diskas.

Trūkumai.

Svoooris. 2.9kg.  Transportuojant nedideliais atstumais ant nugaros, gal ir nieko, tačiau jei reikia kur toliau, akys ant kaktos lipa, juolab, kad kuprinėj  paprastai dar mėtosi kroviklis, pora knygų ir kolos butelaitis.

Išvaizda. Kaip sakė grupiokė – “kampuotas”. Visas juodas blizgiu paviršiumi. Jei uždedi pirštą, tai ten ir lieka antspaudas be išimčių. Na bet visi ThinPad turi savo stilių.

Kaina. Virš 3100Lt. Už tokią sumą galima gauti geresnės konfigūracijos kompiuterį. Maniškis yra 2GHz (Du procesoriai Dviejų branduolių procesorius), 2GB RAM, 160 HDD, Vaizdo plokštė Nvidia 9300M GS. Galios bent jau man pakanka: veikia be problemų “Call of Duty 4 Modern Warfare”, “Medal of Honor Airborne”, “Red Alert 3” (kitokių nebandžiau). O su “darbinėm” programom jokių problemų.

Kas dar yra?

Nėra S-video out, todėl prie senesnio TV paprastai neprijungsi. Tačiau yra HDMI – progresas vis gi. IEEE 1394. DVD Multi. 4 USB. VGA, LAN ir kažkokia jungtis telefono laidui prijungt.

Išvada: kol kas nenusivyliau, todėl rekomenduoju pirkti. Gali išgąsdinti nemaža kaina, tačiau jei prie kompiuterio praleidžiat daug laiko tikrai verta išleisti kiek daugiau.

Reklama

11 Responses to Lenovo ThinkPad SL500

 1. Eimantas says:

  Jei tavo SL500 su dviem procesoriais, tai jis unikalus 😉 Šiaip į juos deda vieną procesorių (dviejų branduolių).

 2. whiskyinc says:

  Ačiū už pataisymą 🙂

 3. MariukasM says:

  “kažkokia jungtis telefono laidui prijungt“ – ot jaunimas 🙂 . Modemas ten – štai ką reiškia šių laikų interneto skvarba, visi jau beveik pamiršo, kad galima jungtis ir per dial-up 😉

 4. whiskyinc says:

  Na vadinasi rašai žmogus postą per Kalėdas – ir du procesoriai atsiranda, ir kaip modemas vadinasi pamiršti. Šventės naikina smegenis 😀

 5. osam says:

  O dar vienas Lenovo ffanas. Šaunu. Aš ir neseniai pirkau N500 3000 klasės. Man jo kolkas užtenka per akis.

 6. )`( says:

  O pašvietimo nėra pas tave? Lempečkos tos, kur klaviatūrą apšviečia. Nerealus navarotas. Keisčiau į savo Webcamą.

 7. whiskyinc says:

  Lenovo sukurti darbui ir tas man patinka.
  O apšvietimo, deja nėra. Dar kol kas labai nepasigedau, bet jei būtų nepamaišytų

 8. Rokas says:

  Aš turiu “senuką“ IBM T43 tai tikrai nepamainomas “aparatas“ 🙂 Atlaikęs gal kokius 8 kritimus nuo stalo ant grindų ir du apipylimus Coca-cola veikia kaip ką tik iš parduotuvės. Diodinė lemputė ekrano viršuje tikrai nepakeičiamas dalykas. Šiaip tuos visus “Client security solution“ dalykėlius tai šveičiau gal po kokių šešių mėnesių, nes žiauriai apkrauna sistemą. Pasilikau power managerį, access connections ir kitas patogias smulkmenėles. O wireless antena, kad ir viena, ryšį tikrai žiauriai gerai gaudo. Resume: pasižiūrėjus į visokius HP ar Asus ar Acer – supykina tikraja žodžio prasme

 9. Mantas says:

  turiu sita kompiuteri, tik geresnes komplektacijos

  4 GB RAM, Geforce 256, 250 GB HDD.

  Labai patenkintas.

 10. Vaidas says:

  Turiu ir esu labai patenkintas. Tik vienas dalykas nervuoja. Kai ištrauki arba įkiši maitinimo tą kištuką (kai kompas įjungtas) tai taip garsiai ir šaižiai sucypia kompas kad… Ir nerandu kaip išjungt…

  • Edvardas says:

   Kentėjau aš ir su tuo, bet išspręst no problemo. Reikia nueit į BIOS ir išjungt garsinius perspėjimus. Ten paprasta, bet jei nerasi – rašyk, parašysiu detaliau 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: