Intelligent Life

Kažkur internete pamačiau, kad Lietuvoje pasirodys žurnalas “Intelligent life“ leidžiamas “The Economist“ (Lietuviškąją versiją prižiūri “Miesto IQ“, kurio neturėjau garbės perskaityti). Sudomino vien tas faktas, kad jis leidžiamas tokio garsaus leidinio (tiesa pasakius, mielai pirkčiau ir patį “The Economist“) ir iškart į mano užduočių sąrašą buvo įtraukta, kad reikės nusipirkti šį žurnalą. Neseniai pasirodžiusiu “National Geographic“ nusivyliau; taip, tai gražus žurnalas (o kokios nuotraukos!), tačiau neradau ką skaityti, gal tai tiesiog ne mano tipo leidinys, todėl dėjau viltis į “Intelligent life“ . Prieš porą dienų nusipirkau“Akropolyje“ nes niekur kitur nepavyko rasti.

Kaina išties nesužavėjo – 14lt. Kaip už žurnalą išties nemažai, juolab, kad artimiausias jo konkurentas “Verslo klasė“ tekainuoja 6 litus (nors aš jį gaunu nemokamai, kartu su “Verslo žiniomis“ – dar kart ačiū “Verslo žinioms“ už tokią draugišką studentams prenumeratos politiką, nes mokėti visą kainą už dienraštį vargu ar galėčiau). Taigi, už 14 litų gavau 138 puslapių spaudinį. Pradžioje kiek sutrikdė tas faktas, kad praktiškai skiriama labai nedaug dėmesio aptarti nūdienos aktualijoms. Bet tik perskaitęs lietuviškosios versijos redaktoriaus Ovidijaus Lukošiaus įžangą supratau žurnalo esmę. Pamėginsiu perteikti esmę cituodamas: “Kalbant metaforiškai, dažnas esame patyrę, kaip be galo malonu skrieti vingiuotu greitkeliu geru automobiliu, tačiau dar didesnis malonumas patiriamas sustojus šalikelėje, ant uolos krašto, nuo kurio atsiveria įspūdingas peizažas. Tokią akimirką pasijunti mažas, ne toks reikšmingas, bet įkvėptas“. Įdomu tai, kad žurnalas rašo apie viską – apie maisto pirkimą su virtuvės šefu, elektroninių knygų koregavimą, Torontą, viešbučius su baseinais ant stogų. Pradžioje atrodo, kad tai temos apie nieką, apie nieką svarbaus, rodos, niekas neužkabins. Tačiau kiekvienas straipsnis įdomus ir suteikiantis galimybę sustoti perskaičius. Tai nėra tik pateikiama kažkokia greita informacija, kurią galima perskaityti ryte geriant kavą, kartu valgant sumuštinį ir rengiantis; norint skaityti šį žurnalą reikia pasiskirti laiko jam. Dar nespėjau perskaityti jo viso, tačiau žinau, kad perskaitysiu kada turėsiu ramią akimirką, nes jį skaitydamas mėgaujuosi.

Apibendrinus galiu pasakyti, kad “Intelligent life“ yra įmantrus desertas po kasdieninių greitų žinių užkandžių. Manau artimiausiu metu jį užsiprenumeruosiu ir rekomenduosiu pažįstamiems, kuriuos galėtų jis sudominti. Skaitau ir laukiu kito numerio, kuris išeis dar tikrai ne greit…

5 Responses to Intelligent Life

  1. Vis dar dvejoju: skaityti ar ne…

  2. Dali.us says:

    tikrai inlife zenkliai geresnis uz verslo zinias (kuriu neprenumeruotum be studentiskos nuolaidos) ?

  3. turekbeda says:

    Man Versus labiau izkliuna vei verslo klase. Pastaroji siek tiek nupigo savo kokybe. Beabejo nereiktu uzmirsti tokiu retkarciais pasirodanciu kaip Viktorija – tartum Verslo klase apie veiklias moteris.

    Giedrius

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: