Windows 7 (ne)atnaujinimas

Kurį laiką teko naudotis “Windows 7” beta versija. Asmeniškai man labai patiko – buvo galima dirbti be jokių trukdžių, viskas veikė greičiau ir stabiliau nei “Windows Vista”- visų privalumų nė neišvardinsiu. Parduotuvėse pasirodžius naujajai “Windows” versijai galvojau, kad visai nieko būtų ją įsigyti, juolab, kad naudojuosi legalia “Windows Vista Business”, tai neturėtų daug kainuoti. Deja klydau, netgi labai. Atskira “Windows 7 Professional” kainuoja apie 500LTL, o atnaujinimas  apie 300 LTL.  Man kaip studijuojančiam ir niekur šiuo metu nedirbančiam yra pakankamai nemaža pinigų suma.  Būtų pigiau, gal ir atsinaujinčiau, tačiau dabar tikrai nė neketinu to daryti ir greičiausiai pirmasis Windows atnaujinimas bus kuomet keisiu kompiuterį naujesniu, o tas bus dar tikrai negreit. Galbūt išvis pereisiu prie Mac. Su dabartine kainodara turime fail-fail, o ne win-win, nes aš turiu senus ir ne pačius geriausius “Windows”, o “Microsoft” iš manęs negaus nė lito. Bet ką padarysi.

Nors dabar pagalvojus “Windows Vista” ir nėra jau labai bloga operacinė sistema, su ja įmanoma dirbti, tai ar verta leisti pinigus naujiems “Windows”?

25 Responses to Windows 7 (ne)atnaujinimas

 1. Mindaugas says:

  “Man kaip studijuojančiam ir niekur…“

  Jei studijuoji universitete, kuris turi su MS academic alliance, tai problemos nekitlų gaunant Windows 7 nemokamai.

 2. vienastoks says:

  300 litų – brangu. Aš tikėjausi, kad bus kokie 200. Matyt ir mano kompiuteriuose dar pabus Vista (juo labiau, kad reikėtų pirkti 2 atnaujinimus, o tai jau 600 Lt!). O gal ir aš seseriai nupirksiu Mac Mini?

 3. Eimantas says:

  O koks pliusas naudot Windows 7, palyginus su Windows XP? Minusai aiškūs – ryja daugiau tiek disko, tiek operatyvinės….

  • Edvardas says:

   Man pagrindiniai pliusai, kad patogesni, geriau veikia paieška, malonesni akiai. Buvau ne per seniausiai įsirašęs XP, pralaikiau tris dienas grįžau prie Vistos – visiškai negalėjau normaliai naudotis PC.

   • Eimantas says:

    galima patikslinti, kuo patogesni ir kuo malonesni akiai?

   • Edvardas says:

    Patogesni, nes:
    yra be galo patogi start paieška
    Jei pridedi išorinį HDD, jame esančius aplankus galima priskirti pire Music, Videos ir t.t.
    Geriau atpažįsta naujus įrenginius
    Patogesni menu
    Lengviau prisijungia prie interneto
    Kiti privalumai, nors gal ir ne tiek reikšmingi, tačiau sudaro malonią visumą.
    O malonesni akiai, tai kad malonesni ir tiek 🙂 Tiesa, Vista ir 7 gal kažkokius kitus šriftus naudoja ar ką, nes dirbant prie XP akys labai pavargsta skaityt.

   • vyr says:

    nė vieno iš Edvardo išvardintų patogumų “užskaityti“ negaliu 🙂
    Start paieška? Jau seniai įpratau susitvarkyti start zoosodą pagal kategorijas ir jokia paieška nereikalinga.
    Priskirti prie Music, Videos? Kas tai yra? Nė minties neateina naudotis kažkokiu automatiniu priskyrimu, viskas ir taip savo vietose. Juolab, kad Windows Explorer nevartoju, tai nafig tas priskyrimas?
    Naujus įrenginius sakote? O senus? Na, sutinku, kaip beveik 10 m. naujesnė os, turėtu gi turėti kažką apčiuopiamai naudingesnio 🙂
    Patogesnis meniu? IMHO – nepatogesnis.
    Apskritai, gal kiek lengvesnis valdymo įrankių suradimas nei Vista, bet visiškas chaosas palyginti su xp (čia aišku, jau pripratimo reikalas). Kol kas tenka daug negražių tarptautinių žodžių pasakyti, kol ką surandu.
    Malonesni akiai? Maloniausi akiai yra Win9x-2K 🙂 O šiaip tai tiek skūrų visokių yra, kad gali iš xp ką nori padaryti – 7, mac, ubuntu ar ką tik fantazija neša.
    Aišku galiausiai vis tiek visi persėsim ant 7, bet gal kai iš savo 1 su biškiu TB diskyno išsiplėsiu iki kokių 4-5, tai nebus gaila 🙂

 4. Originalas says:

  Turbūt visi univerai turi, bent VGTU, VU ir KTU tikrai. 🙂

 5. Bronius says:

  sprendžiant iš tono, tikiesi kažką nubausti, kažkam atkeršyti, nepirkdamas atnaujinimų. matyt B.G.

  o nuo to pasakymo “man kaip studijuojančiam“ atsiduoda kažkokiu tai juokingu susireikšminimu.

  • Edvardas says:

   Nepatinka kainos ir tiek. Šiais laikais jaustis susireikšminus, kad studijuoju išties būtų juokinga, tiesiog po to nurodau, kad niekur nedirbu ir mano pajamos nėra tokios, kad galėčiau sau leisti tokią prabangą.

 6. grumlinas says:

  Nelabai suprantu, kam keisti labai lievą OS (Vištą) į mažiau lievą OS (Win7)? Kol neišleidžiamas bent pirmas Service Pack – nėra ko tas bugų kolekcijas tyrinėti. IMHO kol kas XP namų nuadotojui iki krūminių dantų

  • Edvardas says:

   Na nėra jau labai lieva ta Vista – ne 98, kur per valandą pamatydavai bent keturis blue screenus 😀 , tačiau 7 kiek geresni ir greitesni, jei būtų galimybė, tai kodėl nepakeitus?
   Kiek mėginau, tai man ir be SP viskas labai gerai veikė (vienintelės problemos buvo, kad “Lenovo“ nebuvo pritaikiusi visų tvarkyklių, o dabar tos problemos nebėr).

   • grumlinas says:

    Na, pas mumi darbe, kur gamyboje svarbu stabilumas, sistemščikas-perfekcionistas niekad neskuba veikiančių OS keisti (Win98 taip ir nrbuvo instaliuoti), o ir SP taisyklės laikosi. Mažaminkštis lai eksperimentuoja ant entuziastų 😉

 7. Eimantas says:

  Ačiū, kaip supratau, Windows 7 patogiau dirba su naujais įrenginiais. Start meniu nedomina, reikalingas programas vis viena kviečiu vieną kartą į mėnesį, likusį laiką jos būna paleistos. Prie interneto kompiuteris IMHO turi būti prijungtas visą laiką, šriftus dar Win 3.1 galėjai pasirinkt pats. Žodžiu, kosmetiniai pakeitimai, kurie tikrai neverti 0 lt, kai mainais gauni pasunkėjusią ir palėtėjusią sistema. Iš viliojančių Win7 savybių domina nebent DirectX 10, bet tai neatperka minusų.

  • Edvardas says:

   Na, windowsus būtų galima lyginti kaip ir automobilius: senas automobilis važiuoja, kartais pagesdamas, bet vistiek atlieka savo darbą. Tačiau atsisėdus prie naujo automobilio vairo visai kitas pojūtis 🙂

   • Eimantas says:

    va būtent, jokių esminių pokyčių nėr. Spręsti, ar verta mokėt už GUI papimpinimus, kuriuos gali ir tiems patiems XP parsisiųst – kiekvieno reikalas.

   • vyr says:

    ėėė o kuo pasireiškia tas os senėjimas? Jei “pasenėjo“, perinstaliuok ir vėl bus kaip nauja. Kad taip su automobiliais…

 8. Emi says:

  Vista – tragedija, kazkaip sunku patiket, kad Win7 labai jau geras..

 9. Eimantas says:

  na keistokai čia išsireiškė kaikurie, jai jau win atnaujinimas už 300 perbrangu nedirbant, tai bus pigiau pirktis mack’ą kuris yra gerokai “overpriced“? pažiūrėjus į kainos ir geležies sąntykį tik juokas ima, už tokią kainą galima nusipirkt gerą stacionarų ar nešiojamą pc, ir dar win 7 litų atliks, žmonės jai norit taupyt tai makas jau tikrai tam netinka, tik palyginkit juos su standartiniais kompiuteriais ir suprasit, o windows 7 nei iš tolo neprilygsta vistai, kiek ta buvo tragedija tiek šita gera, vadinamoji xp atmaina, veikai su 1 ghz planšetiniais kompiuteriais tai jau manau šių dienų kompiuteris susidoros be problemų.

 10. turekbeda says:

  Susidomėjau overpriced teiginiu. Kodėl jie overpriced? Jeigu pirktis visą programų paketą, kuris yra Mac, plius pirktis geležį atskirai, tikrai manau, kad negausi itin daugiau už kokį HP.
  Paskutinis dalykas. Visi protingi keikti, tačiau matome, kad Mac su savo overpriced tikrai nebankrutuoja, o įvairiuose testuose tik su 3 rūšių laptopais (book, pro, air) tikra neatsilieka nuo lyderių, o kai kur yra lyderiai…
  Aš pats pirksiu Mac, nors visą gyvenimą liksiu įsitikinęs, kad 50%, kurie juos perka – posh people…

 11. Eimantas says:

  Na aš tam nepritariu, mąsto taip pat, ir asmeniškai pats mac esi naudojęs, bet grįžti visiškai nenoriu, jie turi savų pliusų, bet tokių, kurie man visiškai nenaudingi, asmeniškai dirbu su serveriais, o iš mac’o serveris prastas, pagrindas kas mane kreipia link pc tai yra greitis, mac vis pagaili gerus duomenis turinčios geležies ir deda pakankamai lėtą, o pati os? tai juk atviro kodo pagrindu sukurta, vos ne tas pats kas linux tik gerai atconfigintas, ir už tai mokėt pinigus? jie pasisavino atviro kodo sistemą, ją susikonfigūravo ir ima pinigus, sakyčiau protingi žmonės, puikiai sukasi

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: