Pasiūlymai „Verslo žinioms“

Jau turbūt ne kartą minėjau, kad „Verslo Žinios“ yra vienintelis vertas skaitymo (ir prenumeravimo) dienraštis Lietuvoje. Ir ne aš vienas taip manau. Taip mano nemažai. Pavyzdžiui, pažįstamas, vienos didžiausių Lietuvos kompanijų padalinio užsienyje direktorius, kuriam tenka kelis kartus per mėnesį grįžti į Lietuvą, reikalauja, kad kaupčiau visas „Verslo žinias“ 🙂 .
Kadangi šiandien pašto dėžutėje radau prašymą užpildyti anketą, tiksliau įvertinti „Verslo žinias“, nusprendžiau pats atvirai pasiūlyti kelias idėjas, kad dienraštį padarytų patrauklesniu skaityti.

Užsienio naujienos

Pirmiausia turbūt norėtųsi daugiau naujienų. Ir daugiau iš užsienio. Tiksliau išvis pradėti rašyti apie jas. Taip, man jau nebesukelia problemų skaityti „Wall street journal“, „Financial times“ internete (nors dalis turinio yra mokama), tačiau nemažai daliai žmonių Lietuvoje anglų kalba tikrai nėra antra gimtoji. Net ir mūsų deleguotas šaunusis eurokomisaras nespindi anglų kalbos žiniomis, tai ką kalbėti apie eilinį pilietį. Jaunesnioji karta dar daugiau mažiau prisitaiko, išmoksta kalbą pagal poreikius, o senesniojo angliškai nemoka, net jei ir moka, tai nepakankamai. Net jei ir pakankamai moka, tai jiems iš esmės nepatinka skaityti internete. O tokių žinių poreikis yra. Nemažai žmonių investuoja savo pinigus, nemažas sumas, į užsienio akcijų fondus pasitikėdami tik konsultantų bei draugų nuomonėmis, nes gauti iš kitur informacijos nėra kaip, o kada pinigus atiduodi į svetimas rankas, norėtųsi žinoti kur jie keliaus. Pažįstu žmonių, kurių investuoti pinigai “sudegė“, nes besąlygiškai pasitikėjo bankų konsultantais – daug rizikos, tačiau netinkamu laiku ir netinkamose vietose, nes tiesiog neturėjo reikiamos informacijos.

Kitos naujienos

“Verslo žinios“ yra specializuotas dienraštis ir tai daro jį išskirtiniu. Jei pradėtų rašyti apie politiką, kokybė tikrai kristų, tačiau kas susiję su verslu būtų galima rašyti. Buhalterijos, komercinės teisės naujienos, svarbiausi teismų nutarimai papildytų dienraštį. Žinoma, tai spausdinti tikrai būtų nelabai protinga, nes vargu ar kaštai atsipirktų, tačiau savo portale būtų galima dėti trumputes santraukas, su nuorodomis į originalius dokumentus – jei rastum ką nors įdomaus būtų galima pasiskaityti. Buhalterijos naujienos, gal ir būtų gerai, nes nors ir pats baigęs mokesčių teisės kursą, nieko nesuprantu apie mokesčius ir kaip su jais elgtis. O dėl teisės naujienų tikrai atsirastų skaitytojų, jei dar naujienos būtų papildomos kokybiškais straipsniais, nes tikrai ne visi verslininkai turi savo teisės departamentus, o net jei ir turi, ne visada žino kada kreiptis. Paprastas pavyzdys iš mano tinklaraščio praktikos: bene populiariausias įrašas yra apie tai, kaip man teko ginti savo, kaip vartotojo teises, nes daugiau niekur nėra tokios praktinės informacijos, neskaitant kelių citatų iš įstatymų. Žinoma visai tai turėtų atrodyti gerokai profesionaliau, negu yra mano tinklaraštyje. Gal būt “Verslo žinias pradėtų skaityti platesnis ratas žmonių, žinodami, kad ten jie gali rasti profesionalios ir jiems naudingos informacijos.

Portalo atnaujinimas

Didžiausia bėda šiuo metu, kad ten nėra ką skaityti. Atėjus vieną kartą per savaitę visą informaciją peržiūri per mažiau nei 10 minučių. Ir dar ta žudanti pusę ekrano užimanti reklama. Taip, aš ir skaičiau, kad įprastinėse vietose reklamos nebėra pakankamai efektyvios, tačiau TOKIA reklama tikrai neatrodo profesionaliai ir sukelia mintis apie gyvenimo beprasmiškumą. Būtų galima tinklapį paversti portalu, kuriame žmonės galėtų rašyti savo tinklaraščius, diskutuoti gerame forume. Galų gale, ten galima būtų rasti idėjų naujiems straipsniams, bei daugeliui žmonių taptų vieta, kur ryte įjungus kompiuterį pirmiausia užeinama.

Šeštadienio numeris.

Jūs turbūt nė neįsivaizduojate, kiek mano pažįstamų žmonių šeštadienio ryte gerdami karštą kavą atsiversti didelį, išsamų kokybišką laikraštį ir ramiai skaityti jį pusę dienos. Didelį ne tik apimtimi, bet ir kokybe. Tokį, kuriame būtų labai trumpai apžvelgta, kas nutiko per savaitę, kuriame toliau būtų kompetentingos nuomonės. Ne tokios kaip tokių „ekspertų“: „kita ketvirtį akcijų rinkos gali pakilti iki 10% arba nukristi iki 6%“, neišsakant jokių priežasčių ir kuo remiamasi, bet tikrai kompetentingos. Šeštadienio numeris turėtų pateikti tokią informaciją, kurios dirbantys žmonės neturi laiko gaudyti kiekvieną dieną patys, tačiau ši informacija yra būtina jų sėkmingo verslo plėtotei ir jas tiesiog privaloma žinoti. Gal būt jame galėtų būti straipsniai iš užsienio laikraščių, nes dažnai norisi sužinoti ir kitą nuomonę.

Taigi tokie mano pasiūlymai. Nelabai tikiu, kad jie bus įgyvendinti, nes viską keisti kainuoja, bet gal kokių nors idėjų kils.

2 Responses to Pasiūlymai „Verslo žinioms“

 1. ichmbch says:

  Jo, mane irgi nervina ta reklama per pusę ekrano.

  Tai aš ją taip išsprendžiau: į FF įdiegiau Stylish ir į jį įrašiau šitą kodo gabalą:

  @namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);
  @-moz-document domain(“vz.lt“) {
  #siteHeader {
  position: static !important;
  }
  #siteContent > #siteContentBorderLeft:first-child > .siteContentPad:first-child {
  display: none !important;
  }
  }

  Dabar ta reklama stumiasi kartu su puslapiu 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: