“Facebook“ bandymas privatizuoti internetą

“CNN“ perskaičiau straipsnį apie naujas “Facebook““ ypatybes. Straipsnio esmė tokia, kad visame internete paplis “Like“  mygtukai, kuriuos paspaudus, tau patikęs straipsnis atsidurs “Facebook“ ir jį matys visi tavo draugai.

Aktyvumo tikrai “Facebook“ padidės, kūrėjai netgi tikisi, kad žmonės suras visa kas jiems įdomu vienoje svetainėje – jei įdomu tavo draugams, įdomu ir tau. Nė velnio! Mano draugai, kolegos, pažįstami, turi labai skirtingų pomėgių, jų interesai daug kuo skiriasi nuo maniškių. Pradžioje buvo smagu pamatyti ką siūlo draugai, ką jie daro, žaidžia, bet dabar tai visiškai nusibodo – nebeįdomu! “Facebook“ primena mokyklos sporto salę, kurioje šimtas žmonių, kurie vienas kitą pažįsta, užsiima daugybe sporto šakų ir vienas kitam tiesiog trukdo. Naujienų apie pažįstamus žmones visuomet smagu išgirsti, tačiau kiek procentų jie šiandien laimingi pagal programos atsitiktinai sugeneruotus skaičius užknisa, bet jei dar prasidėtų masinis straipsnių perpostinimas, tai jau būtų visai nebeįdomu. Jei vartotojai bus protingi nenutiks nieko, bet žinant, kad paskelbti naujiena bus galima vienu pelės paspaudimu…

Facebook kūrėjai nebežinodami kuo užsiimti toliau pamiršo taisyklę keep it simple and smart ir galim turėti dar vieną puikų ir didelį projektą, kuris suvalgys pats save.

9 Responses to “Facebook“ bandymas privatizuoti internetą

 1. benamis says:

  Kažkaip tamstos nupasakota versija primena tokį progresą, jog feisbukas ruošiasi tapti twitteriu, o taip tikrai nebus.

  • Edvardas says:

   Bet kažkas panašaus vyksta, tik kad su daugiau funkcijų: grupės, kažkokios dar bendruomenės bus, įvairios programos – daugybė bereikalingo šlamšto, ir jis visas generuoja žinutes, pranešimus.

 2. Justinas says:

  Jei dar besinaudojate facebook.com paslaugomis, patarčiau “Fluff Busting Purity“ skriptą. Pravalo bendrą naujienų srautą, paslėpdamas neįdomų šlamštą (koks laimingas esi? kas šiandien stato? ir pnš.)

 3. Edita says:

  Pritariu, kad tam facebooke jau tiesiog visko per daug prikrauta. Informacijos srautas milžiniškas – tikras chaosas.

 4. Emi says:

  Jei nepatinka ir nusibodo tai niekas nevercia ten sedeti per dienas ir “chatintis“ ka labai megsti daryt..simple

 5. grumlinas says:

  Mano poliitika FB atžvilgiu – kuo mažiau registruotis į visokokias grupes, ignoruoti masines beprotybes, nekaboti ten ištisą parą

  • Edvardas says:

   Jaučiu aš ir pradėsiu vykdyt tokią politiką plačiu mastu 😉

   • benamis says:

    grumlino požiūris kaip ir sveikintinas, nes kuo mažiau grupių tuo mažiau srauto.
    Apskritai kai kurios grupės puslapiai yra niekiniai, negeneruojantys srauto ir kartais gavus nuo jų spaminę privačią žinutę spaudi unlike 🙂
    Tačiau bent jau aš paskutiniu metu, manau, jog šiek tiek išmokau naudotis fb.
    Labai neblogos funkcijos kaip programų blokavimas, vieną kartą tą bjaurastį užblokavai ir net per tavo draugus,kurie ją bandys nebematysi tos šlykštynės. O ir kai kuriuos draugus esu “nutildęs“, nes o gal prireiks bet spamo nenoriu.
    Galbūt mano mintys jau pasenusios nes toj fb konferencijoje tikriausiai buvo vėl pripasakota pačių pačiausių geriausių pokyčių.
    O šiaip tas fb scriptas, bent man užlaužė fb, tad nelabai kam tinkamas yra.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: